Muzika za download
Vesti

Statistika
Free Counter
Hauptseite » 2011 » Avgust » 12 » Sjajno drugo poluvreme Srbije za ubedljiv trijumf protiv Ukrajine
11:37 PM
Sjajno drugo poluvreme Srbije za ubedljiv trijumf protiv Ukrajine

Košarkaška reprezentacija Srbije brzo je zaboravila prvi poraz na pripremama od Nemačke i u drugom meču na turniru u Izmiru ostvarila je ubedljivi trijumf nad Ukrajinom zahvaljujući fenomenalnoj odbrani u drugom poluvremenu - 83:57 (21:21, 17:16, 22:11, 23:9).

Ponovo je Srbija ušla u meč prilično opušteno uprkos povratku kapitena Nenada Krstića i Miloša Teodosića koji su prethodni dan odmarali u duelu sa "pancerima". Uspešno je Ukrajina održavala rezultatski egal tokom prvog poluvremena uprkos devet poena kapitena i šest asistencija Teodosića.

Prva četvrtina je završena nerešenim rezultatom (21:21), a kada je delovalo da će se Srbija odlepiti pred pauzu (38:31), Ukrajina je napravila mini seriju od 6:0 pa su u svlačionicu otišli sa pola koša zaostatka - 38:37.

Selektor Ivković je održao lekciju svojim izabranicima u poluvremenu, pa se slika na parketu naglo promenila u nastavku susreta. Čvrsta odbrana Srbije omogućila je postepeni rast prednosti sve do maksimalnih 60:48 na isteku treće četvrtine.

Ukrajina je postigla svega 11 poena tokom treće deonice, ali se "orlovi" nisu na tome zaustavili pošto su još agresivnijom odbranom potpuno "zaključali" koš i sveli rivale na samo devet poena u poslednjoj četvrtini.

Rezultat je na kraju bio ubedljivih 83:57, a najraspoloženiji pojedinac bio je Duško Savanović koji se iskupio za loš šuterski dan protiv Nemačke - 22 poena uz četiri asistencije i tri skoka. Kapiten Nenad Krstić je ubacio 15 poena i uhvatio pet lopti pod košem, a odličan je bio i Aleksandar Rašić koji je postigao 13 koševa i pet puta asistirao saigračima.

U redovima Ukrajine jedini igrač sa dvocifrenim učinkom bio je Stiven Burt sa 12 postignutih poena.

Sledeći meč Srbija igra u 18 časova protiv domaćina turnira Turske.

Aufrufe: 565 | Hinzugefügt von: Admin6725 | Bewertung: 0.0/0